Українські компанії взяли участь у Третьому Німецько-Українському форумі харчових продуктів

Понад 30 українських компаній взяли участь у Третьому Німецько-Українському форумі харчових продуктів  в рамках однієї з найбільших світових виставок у галузі виробництва харчових продуктів та гастрономії «Ануга 2017», яка днями проходить у Кельні (ФРН). Форум організований проектом «Агроторгівля України» за підтримки Київської ТПП, Німецько-Української ТПП та за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Професійна виставка «Ануга» збирає виробників продуктів харчування та представників рітейлу і гастрономії з усього світу. Цього разу до Кельну приїхало понад 30 українських компаній, в тому числі малі і середні підприємства, для деяких це є першим досвідом представництва на заходах такого рівня. І цей досвід створює нові імпульси та нову динаміку для співпраці між нашими сторонами на всіх рівнях», – наголосила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, важливість розвитку економічних та торговельних зв’язків між ФРН та Україною важко переоцінити. Вихід малих та середніх компаній з аграрною та харчовою продукцією на ринки Німеччини та ЄС відіграє надзвичайно важливу роль в процесі інтеграції економіки України до європейських ланцюгів доданої вартості.

«Ми вдячні Уряду ФРН та особливо Федеральному Міністерству продовольства та сільського господарства за постійну підтримку України в її євроінтеграційних реформах. Я вважаю, що наші спільні проекти в усіх галузях АПК є важливим фактором прискорення процесу євроінтеграції нашої країни, і дуже практичним інструментом формування спільного економічного простору принципово нової якості», – зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

Вона додала, що вже сьогодні є дуже помітним зростання аграрного експорту до ФРН, в тому числі з таких позицій, як: зернові культури, олія, кондитерські вироби, соки та інші. Вже 288 українських агрокомпаній мають право на експорт своєї продукції до європейського ринку, з яких 108 – виробники харчової продукції для споживання людиною.

«Все це є практичними результатами угоди про Асоціацію між ЄС та Україною та Угоди про вільну торгівлю, які дають нам всі підстави говорити про позитивний вплив даних процесів на аграрну та харчову галузі України. При цьому ФРН є одним із потужніших торговельних партнерів для нас та пріоритетною країною в рамках розвитку торгівлі, відповідно до розробленої Національної експортної стратегії України», – резюмувала Ольга Трофімцева.

Довідково:

За результатами 2016 року, експорт української аграрної та харчової продукції до ФРН становив $ 244,7 млн.

Ключові товари:

олія соняшникова – $8,7 млн,

макуха – $7,8 млн,

зернові культури – $2,6 млн,

кондитерські вироби з цукру – $ 2,076 млн,

шоколад – $ 1,3 млн,

вироби з тіста без дріжджів – $ 3,8 млн та інші.

Імпорт становив – $ 378,3 млн.

За 8 місяців 2017 року, експорт становив – $ 167,5 млн, з яких:

зернові культури – $ 1,4 млн,

макуха – $ 4,1 млн,

кондитерські вироби з цукру – $ 1,7 млн,

шоколад – $ 0,8 млн,

вироби з тіста без дріжджів – $ 3,05 млн,

хлібобулочні, кондитерські вироби, з вмістом або без вмісту какао – $ 3,6 млн,

томати, приготовлені або консервовані без додання оцту чи оцтової кислоти – $ 2,4 млн,

соки фруктові – $ 3,06 млн.

Імпорт становив – $ 274,5 млн.

Прес-служба Мінагрополітики