Українське судно вперше отримало міжнародний еко-сертифікат щодо промислу криля

Українське судно траулер-завод «Море Содружества», що здійснює промисел антарктичного криля в Антарктиці, отримало міжнародний еко-сертифікат  від організації «Friend of the Sea» («Друг моря»). Це перше українське судно, яке отримало такий сертифікат.  Офіційну інформацію про це з посиланням на Європейський огляд ринку продукції рибальства та рибництва (European Market Observatory for Fisheries and Aquaculture Product) розмістило Мінагрополітики.

Наявність еко-сертифікату, виданого «Friend of the Sea», свідчить про екологічність рибальства, яке здійснює «Море Содружества»). Це підвищує ринкову конкурентоспроможність продукції, що випускає траулер. Його продукція маркуватиметься під знаком «еко» від визнаної у світі організації. Українські споживачі отримали можливість вживати продукцію, що вироблена за світовими стандартами безпеки продуктів харчування. Та за  стандартами сталого рибальства.

На офіційному сайті «Friend of the Sea» зазначено, що отримана сертифікація траулером «Море Содружества» свідчить про відсутність надексплуатації  рибних запасів. Промисел здійснюється відповідно до ухвалених міжнародною організацією норм з управління рибальством у цьому регіоні Світового океану (Комісія по збереженню морських живих ресурсів Антарктики – ККАМЛР). У приловах до цільового об’єкту промислу немає видів, що знаходяться під загрозою (тюлені, кити, пінгвіни тощо).

Довідково

«Friend of the Sea»- міжнародна неприбуткова організація. Місією якої є збереження  природного морського середовища. Провідні та незалежні науковці або профільні установи оцінюють відповідність судна чи компанії за вимогами сталого рибальства (Здійснюють це часто в анонімній формі).