Кабмін врегулював позасудове стягнення за аграрними розписками

26 листопада 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою включив аграрні розписки до переліку документів, стягнення за якими допускається на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Невідомо, наскільки доцільним було внесення таких змін – адже аграрані розписки є нотіраільно посвідченими односторонніми договорами, які і до цього розглядалися як документи, стягнення за якими допускається на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Одночасно цією ж постановою №662 від 26.11.2014р. “Про внесення змін до переліку документів, за якими  стягнення заборгованості провадиться у безспірному  порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів”  Кабінет Міністрів України ввів таку ж процедуру позасудового стягнення за кредитними договорами.
Доцільність та обгрунтованість такого рішення викликає багато сумнівів у громадськості, особливо з огляду на звільнення кредиторів від обов’язку доведення особи боржника, факту передачі йому коштів у борг та обгрунтованості і повноти відображення всіх операцій з його погашення.