Історії успіху - Державне підприємство Аграрні Реєстри

Вадим Кричковський, директор ТОВ «ОРГАНІК-Д», Вінницька область

Наше підприємство має в обробітку сто гектарів землі, на яких близько двадцяти відсотків продукції є органічною. Для вирощування застосовуємо тільки органічні добрива та біопрепарати, щоб зрозуміти, як такі препарати впливають на якість продукції, потрібно постійно проводити контроль ґрунту. Загалом на одну ділянку необхідні мінімум три відбори ґрунтів на рік для того, щоб побачити динаміку покращення чи погіршення. Тому без досліджень не можна обійтися. І саме через те ми були зацікавлені в тому, щоб заключити аграрну розписку на послуги по проведенню аналізу ґрунтів.
  • Підприємство «Органік-Д» вирощує овочі, розвиваючи напрямок органічного виробництва, тому для підприємства важливо контролювати показники ґрунтів в динаміці по кожній окремій ділянці.
  • Тривалий час «Органік-Д» користуються послугами лабораторії PLT, а у 2018 їхня співпраця розширилася також і на використання аграрних розписок.
  • Обидві сторони звертають увагу на ряд переваг інструменту, зокрема простоту та гнучкість, та планують працювати з розписками і надалі.

ТОВ «Органік-Д» має в обробітку близько 100 га, землі в основному орендовані. Сьогодні близько 20% продукції, яку вирощуємо, є органічною, в рамках експерименту. Ми експериментуємо і готуємося, думаємо, чи потрібен нам сертифікат органік. Працюємо трохи по іншій технології, ніж усі овочівники, тому що використовуємо багато органічних добрив і біопрепаратів. Виростити екологічно чисту продукцію дуже важко, бо ні хімпрепаратами, ні тими засобами захисту, які себе зарекомендували в загальному землеробстві, користуватися ми не можемо. Тому знаходимо біологічні препарати на основі якихось бактерій чи грибків, які не є шкідливими. І також вирощуємо на ґрунті, який удобрений лише органічними добривами.

З лабораторією PLT ми почали співпрацювати, якщо не помиляюся, з лютого цього року. Дуже багато користі приносить ця співпраця. Оскільки наше підприємство розвиває технологію саме поліпшення українських ґрунтів на основі органічного добрива, яке ми вносимо, ми постійно займаємося контролем того, що відбувається з цим ґрунтом після внесення тієї чи іншої дози. Знов-таки, після проходження певного періоду, необхідно перевіряти результати. Загалом на одну ділянку необхідні мінімум 3 відбори ґрунтів на рік для того, щоб побачити динаміку покращення чи погіршення тієї чи іншої ділянки. Тому ми без співпраці з лабораторією взагалі не можемо ніяк обійтися. І саме через те ми були зацікавлені в тому, щоб заключити аграрну розписку з лабораторією.

Наше господарство не користувалося банківськими кредитами, але я розпитував про досвід банківського кредитування у своїх колег, тож дещо про це довідався. Вважаю таку можливість як аграрна розписка набагато кращою за банківський кредит. Ми оформили аграрну розписку на один рік на суму 160 тис. грн. Мається на увазі не один календарний, а один аграрний рік.

Нас радує, що українське законодавство добре регулює цю сферу. Є Закон України “Про аграрні розписки”, у якому все зрозуміло написано.

В нашому випадку над аграрною розпискою працювали як юристи «Прайм Лаб Тек», так і наші юристи. В принципі, всі аспекти були погоджені. На підготовку документації витратили близько 2 тижнів. Зареєстрували аграрну розписку за одну годину в нотаріуса. В принципі, все доволі просто, ясно, чітко, все розписано. Я не маю нарікань.

Обов’язково працюватимемо за розписками й надалі! Закінчимо сезон, підіб’ємо підсумки, але думаю, що з лабораторією «Прайм Лаб Тек» ми співпрацю продовжимо – вони зарекомендували себе як професіонали, завжди раді допомогти та фахово проконсультувати. А завдяки аграрним розпискам наша співпраця стала ще простішою.