Алгоритм підключення приватних нотаріусів до Реєстру аграрних розписок

1. Нотаріус направляє до Державного підприємства “Аграрні реєстри” заяву (два примірники) про наміри стати реєстратором Реєстру аграрних розписок. Ми радимо використовувати таку форму.

До заяви додається:

  • копія свідоцтва на право зайняття нотаріальною діяльністю
  • копія паспорта
  • копія ідентифікаційного коду (реєстраційного номеру облікової картки платника податків)
  • е-мейл
  • адреса місцезнаходження
  • телефон
  • реквізити банківського рахунку, з якого планується здійснювати оплату послуг підприємства.

Рекомендується (для полегшення відстеження статусу заяви):

Сканкопії оригіналу заяви, свідоцтва, паспорта, ідентифікаційного коду:

 

2. Державне підприємство “Аграрні реєстри” отримавши лист готує проект договору з нотаріусом на підключення до Реєстру аграрних розписок,  направляє на електронну адресу (вказану у заяві) нотаріусу-заявнику  договір в електронному вигляді, рахунок на оплату послуг підприємства з підключення до реєстру, а також форму акту приймання-передачі наданих послуг з підключення.

Розрахункова вартість послуг з підключення — 996 грн.

 

3. Нотаріус на підставі рахунку оплачує послуги Державного підприємства “Аграрні реєстри” з підключення до Реєстру аграрних розписок, перераховуючи відповідну суму на рахунок Державного підприємства “Аграрні реєстри” в банківській установі.

 

4. Нотаріус формує пакет для поштового надсилання й направляє до Державного підприємства “Аграрні реєстри” документи перераховані у пункті 1 , у тому числі два примірники оригіналу заяви, три примірники підписаного договору щодо підключення до Реєстру аграрних розписок, підписаний з його сторони акт приймання-передачі у двох примірниках, а також копію квитанції (платіжного доручення) про оплату послуг Державного підприємства “Аграрні реєстри” з підключення до Реєстру аграрних розписок.

Поштова адреса Державного підприємства “Аграрні реєстри”: 01001, КИЇВ-1 (Поштамт), вул. Хрещатик, 22, абонентська скринька № 85

З метою здійснення фактичного підключення до РАР, на електронну адресу ДП agroregisters.ua@gmail.com нотаріусом надсилаються діючі сертифікати ЕЦП.

 

5. Державне підприємство “Аграрні реєстри”, після отримання від нотаріуса вказаних у пункті 4 документів, своїм супровідним листом направляє Заяву нотаріуса щодо наміру стати реєстратором та один екземпляр договору до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

З моменту надходження зазначеної Заяви до Мінагрополітики нотаріус вважається наділеним повноваженнями реєстратора.

 

6. Державне підприємство “Аграрні реєстри” перевіряє надходження коштів від нотаріуса, та після підтвердження факту оплати послуг підприємства підписує зі своєї сторони акт приймання-передачі, створює нотаріусу ідентифікатор доступу до Реєстру аграрних розписок логін для доступу, формує картку з таким логіном, та направляє нотаріусу підписаний обома сторонами акт приймання-передачі та здійснює дії з генерації системою пароля.

З моменту отримання логіна та пароля нотаріус отримує можливість вносити до Реєстру аграрних розписок записи та здійснювати дії, що передбачені нормативно.