1 МЛРД ДОЛАРІВ ФІНАНСУВАННЯ  ЗАЛУЧЕНО ЗА АГРАРНИМИ РОЗПИСКАМИ!!!

За 5 років використання аграрних розписок, спочатку на рівні тестування в регіонах, а згодом і по всій країні, інструмент підтвердив на практиці свої переваги – дозволив фермерам вчасно купувати насіння, засоби захисту рослин, паливо та добрива, поповнювати робочий капітал чи інвестувати в нові проекти. Знадобилося майже 2,5 роки, щоб загальний обсяг фінансування за аграрними розписками перевищив 1 млрд гривень. Однак подальший темп розвитку побив усі рекорди і вже у квітні 2020 року обсяг фінансування на ринку вперше досяг позначки у 1 млрд доларів. Таким чином, за наступні 2,5 роки ринок аграрних розписок виріс більше ніж у 25 разів! Це унікальний результат для сегменту агрофінансування та аграрного сектору загалом.

Сьогодні сотні фермерів розвивають свої підприємства за допомогою аграрних розписок, а десятки кредиторів можуть пропонувати більш ефективні технології та продукти, в тому числі і інноваційні фінансові рішення. Перші значні результати також показали, що аграрні розписки як інструмент фінансування успішно пройшли перевірку масштабом та залишаються доступними та простими для агровиробників. Водночас, аграрні розписки залишаються надійним інструментом фінансування для кредиторів. Так, навіть зі зростаючими темпами видачі аграрних розписок рівень невиконання зобов’язань залишається низьким (близько 1-1,5%). Тож очікується, що висока позитивна динаміка застосування аграрних розписок на ринку збережеться і в майбутньому, навіть попри безпрецедентні виклики, з якими зіткнувся світ цієї весни.

 

Прес-реліз IFC щодо першого мільярда доларів залученого фінансування за аграрними розписками за посиланням

Прес-реліз Міністерства з розивитку економіки, торгівлі та сільського господарства за посиланням: https://agro.me.gov.ua/ua/news/vikoristannya-agrarnih-rozpisok-dozvolilo-agrariyam-zaluchiti-1-mlrd-dol-ssha