ГоловнаНовини та подіїЗагроза епізоотії створює додаткові ризики для поголів’я ВРХ в Україні в 2016-2020 роках

Загроза епізоотії створює додаткові ризики для поголів’я ВРХ в Україні в 2016-2020 роках

Нодулярний дерматит ВРХ може стати для вітчизняного скотарства ударом не меншим, ніж африканська чума для свинарів. Хвороба може завдати фермерам величезних збитків через загибель тварин.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока (АВМ).

За інформацією Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) відомо, що хвороба активно поширюється у таких країнах як: Румунія, Угорщина, Австралія, Росія, Вірменія, Іран. Тільки із 15 червня по 3 липня 2016 року зареєстровано 57 нових спалахів нодулярного дерматиту у деяких регіонах Росії (Чечні, Калмикії, Краснодарському краї, Астрахань, Волгограді, Ставрополі) та Казахстані, Азербайджані та Балканських країнах.

Поки що нодулярного дерматиту ВРХ в Україні немає. Однак слід попередити, що лікування від нього не існує. Швидкість просування хвороби — 70-100 км за добу. Щоб не допустити її поширення, знищують усіх уражених тварин і тих, що з ними контактували. У країнах, де вже є спалахи нодулярного дерматиту, вирізають десятки тисяч корів. Самотужки жодна держава за 2015-2016 рік не спромоглася зупинити це захворювання.

«Вирішити це питання можна лише на державному рівні. Що може Україна зробити? Співпрацювати із такими світовими організаціями, як FAO та US AID. Це обов’язково. Адже у жодної держави не вистачить належного фінансування, щоб утримати ситуацію під контролем без вакцинації корів. Важливо знати, що наразі вакцини у світі не вистачає. Наприклад, Румунія стоїть за нею в черзі, не всі тварини у цій країні провакциновані. Є ризик, що через Румунію хвороба пошириться в Україну. Якщо до кінця вересня Румунія втримає розповсюдження цього захворювання, і в Україні не буде жодного спалаху, ми перезимуємо поширення хвороби. Тому що вірус реагує на зниження температури. Але попереду наступний рік. Треба готуватися до нього. Вже зараз необхідно робити вакцинацію, щоб ми встигли зупинити цю хворобу», — повідомив Игорь Присяжнюк, лікар ветеринарної медицини АВМ.

«Ми також чекаємо реакції держави, які кроки її представники планують робити у зв’язку із тим, що хвороба наразі майже біля кордонів України. Із свого боку АВМ може забезпечити співпрацю всіх наших фермерів по інформуванню та допомозі у проведенні вакцинації. Якщо на державному рівні буде закуплена вакцина, то я впевнена, що всі члени АВМ за тиждень 100% провакцинують своє поголів’я та поголів’я тварин з приватного сектору навколо своїх господарств, щоб уберегти себе й запобігти хворобі», — наголосила Ганна Лавренюк, керівник АВМ.

HG_Главная_левобок_2